vi er 100% dedikerede

medarbejdere

Vælg afdeling
Alle
Ledelse, administration og kommunikation
Praktisk personale
Lærere
Timelærere
Fysioterapi
Lærer

Anna Bjerre Hanghøj

Dansk, food lovers unite, handmade nation, materieldesign, medborgerskab
Køkken- og rengøringsmedhjælper

Anna Jensen

Forstander

Anne Nyhus

Gymnastik, samtaletime, fortælletime   forstander@vesterlund-efterskole.dk
kontorassistent

BIRGITTE ERIKSEN

be@vesterlund-efterskole.dk
Lærer

BO BENNIKE

Matematik, fysik/kemi, friluftsliv
Barselsorlov

Carina Bangsø

Cambridge engelsk, engelsk, Grand Prix, gymnastik, lederuddannelse, rytmisk gymnastik
Pedel

CARSTEN MØLLER OLESEN

Friluftsliv
Timelærer

Christian Skibsted

TeamGym, rytme drenge
Timelærer

Erik Wulf

Bueskydning, jagt
Timelærer

Frederik Jul Bertelsen

Gymnastik, spring
Uddannelsesvejleder

GUNNER HØGSBJERG

Forretningsfører

HANNE MADSEN

kontor@vesterlund-efterskole.dk
Lærer

HELENE KAAE BEKKER

Fysik/kemi som science, materieldesign, matematik, mums, powerpuff
Lærer

JENS HAGELSKJÆR

Dansk, filmkendskab, geografi, historie, social science
Timelærer

Julie Bjørnskov

TeamGym, rytme piger, lederuddannelse
køkkenassistent

Karina Mathiasen

Timelærer

Kasper Elgaard

Spring
Timelærer

Kurt Lundsfryd

Fysik/kemi, sang
afdelingsleder

Lars Nørregaard

Gymnastik, TeamGym og lederuddannelse   info@vesterlund-efterskole.dk
Timelærer

Lasse Smed Vels Jensen

Tricking
Timelærer

Laura Juhl Madsen

Grand Prix
TimeLærer

Lærke Poulsen

Gymnastik
køkkenleder

LENE BECH

LÆRER

Louise Stensig

Dansk, kristendom, lederuddannelse, obligatorisk gymnastik
Timelærer

Louise Støjberg

Fællessang, kor, sang, musikshow
Timelærer

Mads Hye

Musik
Lærer

MAGDA HØGSBJERG

Engelsk, tysk
Rengøringsassistent

MALENE JENSEN

Barselsorlov

Malene Ringgaard

Dansk, lederuddannelse, TeamGym mr@vesterlund-efterskole.dk
Køkkenassistent

MALENE SØNDERGAARD KRISTIANSEN

timeLærer

MALTHE FIIL LARSEN

Gymnastik, TeamGym
Lærer

MARI MÅRSTØL

Cambridge engelsk, engelsk, medborgerskab, tysk
Lærer / Uddannelsesvejleder

MARIANNE BENNIKE

Dansk, medborgerskab, tysk
Timelærer

Martin Gæbe

Dans
Lærer

MATHILDE ANDREASEN

Cozy cooking, dansk, medborgerskab, samfundsfag
Lærer

Michael Kang

Badminton, e-sport, idræt, IT-værksted, matematik, medborgerskab, engelsk
Lærer

Mikael Stampe

Dansk, engelsk, fitness, idræt, lederuddannelse, medborgerskab
TIMELÆRER

Mikkel Schertz

Spring
Fysioterapeut

Morten Askjær

Lærer

NIELS ERIK DAHL

Friluftsliv, lederuddannelse, matematik
Lærer

Niels Wendelboe

Gymnastik, matematik, social science, spring, TeamGym
Timelærer

Nikolaj Smed

Tricking
Timelærer

Nikolaj Svaneborg

Musik, sang
viceforstander

Ole Kirk

Opvisningskoordinator, samtaletime, fortælletime viceforstander@vesterlund-efterskole.dk
Timelærer / kontaktperson for VIGGO

Oliver Bay

IT-værksted, spring, TeamGym, tumbling ob@vesterlund-efterskole.dk
Pedelmedhjælper

SHIRKAN TAHMASABI

Timelærer

Stine Andersen

Dans

Thomas Bennedsen

Lys, lyd, teknik og redigering af musik til opvisning
Lærer

TOMMY KRISTIANSEN

Fodbold, håndbold, lederuddannelse, matematik, volleyball
Timelærer

Troels Graakjær

Dans
Lærer

William Wester

Engelsk, matematik, medborgerskab, musik, sang, sammenspil