vi er 100% dedikerede

medarbejdere

Vælg afdeling
Alle
Ledelse, administration og kommunikation
Praktisk personale
Lærere
Timelærere
Fysioterapi
Forstander

Anne Nyhus

Gymnastik, Samtaletime & Fortælletime

forstander@vesterlund-efterskole.dk
Køkkenassistent

Betina Iversen

kontorassistent

BIRGITTE ERIKSEN

be@vesterlund-efterskole.dk
Lærer

BO BENNIKE

Matematik, Fysik/kemi & Friluftsliv
Barselsorlov

Carina Bangsø

Cambridge engelsk, Engelsk, Grand Prix, Gymnastik, Lederuddannelse & Rytmisk gymnastik
Pedel

CARSTEN MØLLER OLESEN

Friluftsliv
Lærer

Christian Skibsted

Biologi, Fysik/kemi, Matematik & TeamGym rytme drenge
Lærer

Christina Frengler

Engelsk, Cambridge, Dansk, Historie & Medborgerskab
Timelærer

Erik Wulf

Bueskydning & Jagt
Lærer

Esben Dan Pedersen

Dansk, Biologi, Idræt, Basisleder, TeamGym, Basis Spring & Friluftsliv
Timelærer

Frederik Jul Bertelsen

Gymnastik & Spring
Forretningsfører

HANNE MADSEN

kontor@vesterlund-efterskole.dk
BARSEL

HELENE KAAE BEKKER

Fysik/kemi som science, Materieldesign, Matematik, Mums & Powerpuff
Lærer

Ida-Marie Pedersen

Gymnastik, Pigerytme, Samfundsfag & Medborgerskab
Lærer

JENS HAGELSKJÆR

Dansk, Filmkendskab, Geografi, Historie, Kristendom & Social science
Timelærer

Julie Bjørnskov

TeamGym Rytme Piger
Timelærer

Kasper Elgaard

Spring
Pedel

Kasper Ellyton Andersen

Timelærer

Kurt Lundsfryd

Fysik/kemi & Sang
afdelingsleder

Lars Nørregaard

Gymnastik, TeamGym & Lederuddannelse

info@vesterlund-efterskole.dk
Lærer

Lasse Smedegaard

Gymnastik, Basisspring, TeamGym, Basisleder & Matematik
Lærer

Laura Juhl Madsen

Engelsk, Grandprix, Gymnastik, Basisleder, Medborgerskab & Lektiehjælp
køkkenleder

LENE BECH

Lærer

Line Dupont Lomholt

Dansk, Matematik, Social Science & Medborgerskab
Timelærer

Louise Støjberg

Fællessang, Kor, Sang & Musikshow
Lærer

MAGDA HØGSBJERG

Engelsk & Tysk
Rengøringsassistent

MALENE JENSEN

Lærer

Malene Ringgaard

Dansk, Lederuddannelse & TeamGym mr@vesterlund-efterskole.dk
Køkkenassistent

MALENE SØNDERGAARD KRISTIANSEN

timeLærer

MALTHE FIIL LARSEN

Gymnastik, TeamGym & Tumbling
Lærer

MARI MÅRSTØL

Cambridge engelsk, Engelsk, Medborgerskab & Tysk
Lærer / Uddannelsesvejleder

MARIANNE BENNIKE

Dansk, Medborgerskab & Tysk
Timelærer

Martin Gæbe

Dans
Lærer / kommunikationsmedarbejder

Mathilde Egsgaard

Dansk, Samfundsfag & Lektiehjælp
LÆRER / KONTAKTPERSON FOR VIGGO

Michael Kang

Badminton, E-sport, Idræt, IT-værksted, Matematik, Medborgerskab & Engelsk
Lærer

Michelle R. Bengtsen

Fysik, Gymnastik & Basisleder
Timelærer

MIKKEL MØLLER

TeamGym spring
TIMELÆRER

Mikkel Schertz

Spring
Fysioterapeut

Morten Askjær

Lærer

NIELS ERIK DAHL

Friluftsliv, Lederuddannelse & Matematik
Lærer

Niels Wendelboe

Gymnastik, Matematik, Social science, Spring & TeamGym
Timelærer

Nikolaj Svaneborg

Musik & Sang
viceforstander

Ole Kirk

Opvisningskoordinator, Samtaletime & Fortælletime

viceforstander@vesterlund-efterskole.dk
Timelærer

Oliver Bay

IT-værksted, Spring, TeamGym & Tumbling

ob@vesterlund-efterskole.dk
Lærer

Pernille Refstrup Jensen

Materiel design, Dansk, Medborgerskab, Kristendom & Engelsk
Timelærer

RASMUS GAARDE

Tumbling
Timelærer

SARA GULLBERG

TeamGym Rytme Piger
Pedelmedhjælper

SHIRKAN TAHMASABI

Lærer

Sissel Grøn Lindhardt Svendsen

Dansk, Engelsk, Materiel design & Medborgerskab

Thomas Bennedsen

Lys, lyd, Teknik og Redigering af musik til opvisning
Lærer

TOMMY KRISTIANSEN

Basketball, Fodbold, Håndbold, Lederuddannelse, Matematik & Volleyball
Timelærer

Troels Graakjær

Dans
Lærer

William Wester

Matematik, Medborgerskab, Musik, Sang & Sammenspil